Vladu

Dušan Vlach a.k.a. Vladu

Hlavní trenér, vedoucí a choreograf Roots Company

Narozený v prosinci 1982 … tanci se aktivně věnuji od roku 1990 … V roce 2009 jsem založil Roots Company – první street dance crew na Ostravsku. Do té doby jsem se věnoval mnoha dalším tanečním stylům (společenský tanec, jazz dance, modern dance, disco aj.) Dosáhl jsem mnoha úspěchů jako tanečník (výhra mnoha battlů) i choreograf. Své bohaté zkušenosti předávám dál svým studentům a vedu celou crew správným směrem. Mé motto je: „Tanec není o medailích nebo o vítězstvích v battlu, ale o lásce k tanci jako takovému. Proto dělám maximum pro to, abych dal všem studentům tuto vášeň a ukazoval jim cestu, kterou můžou jít (vyrazit už je na nich) … Vítězství je následek naší práce, ne cesta a už vůbec ne priorita!!! Tanec a radost z něj je podstatou všeho!!!

STYLY: Hip hop, House, Funky, L.A.style …

Vyučuje: Junioři || Skupiny C,B,A || Hip Hop pro dospělé

May

Martina Vlachová a.k.a. May

Narozená v březnu 1987. Tanci se věnuji od malička, kdy jsem začala chodit do kroužku moderního tance. Tanečním stylům streetdance se věnuji od roku 2008, dříve jsem se zaměřovala na disco dance a vyzkoušela styly jako modern dance, tap dance, společenský a latinskoamerický tanec. Účastním se řady battlů v poslední době čistě dancehallově zaměřených. Finalistka a porotkyně dancehallových battlů. Tanec a především práce s dětmi a mladými lidmi mě velmi baví a rozvíjí.

STYLY: dancehall, hip hop, house, wackin

Migel

Michal Frank a.k.a. Migel

Narozen v lednu 1994…. Tanci se věnuji cca od roku 2008, vždy jsem byl zvyklý již od malička dělat nějaké pohybové aktivity. Nejdřív jsem hrál hokej, pak jsem dělal karate. Na základní škole jsem se věnoval cca 6 let atletice, což mě definitivně utvrdilo v tom, že potřebuju stále nějaký způsob pohybu. V 8 třídě jsem slyšel poprvé rapovou hudbu a tak nějak jsem se začal postupně dostávat k hip hopu. Přes kamarády ve třídě dozvěděl o tanci konkrétně streetdance a zaujalo mě to natolik, že jsem začal čekovat taneční filmy a potom zkoušet i něco sám. No a chytlo mě to a nepustilo. Tanec pro mne není jenom způsob pohybu, ale pomohl mi vybudovat si náhled na svět,pochopit pojem kultura a naučil mě jak sám sebe bavit a posouvat se pořád dál.

STYLY: Hip hop, Poppin, Toprock

Líza

Lucie Černíková a.k.a. Líza

Narozena v květnu 1996. S tancem jsem začala již ve svých 3 letech. Můj první taneční styl, jemuž jsem se věnovala, byl balet. Později jsem přešla na modernu a latinsko-americké tance, těmto stylům jsem se věnovala přes sedm let. Cca v roce 2010 jsem se přidala k taneční skupině Roots company. Nejprve jsem začínala ve skupině C. Tančila jsem spoustu stylů hip hop, house a mnoho dalších. Později jsem se propracovala do skupiny A. Zúčastnovala jsem se různých battlů jak v Ostravě tak i mimo ní. Minulý rok jsem se začala více zajímat o taneční styl dancehall a zamilovala jsem se do něj. Dnes už se mu plně věnuji a snažím se v něm posouvat dál. Ráda sdílím svoje zkušenosti i sdruhými lidmi. Práce s dětmi je pro mě radostí a rozvíjí mě. Díky tanci jsem získala spoustu přátel a zkušeností. Dnes už se na tanec koukám jak z hudebního tak kulturního hlediska…Love dance ♡

Vyučuje: Kids, Junioři

Claire

Klára Rybáková a.k.a. Claire

Narozená září 1996…… tanec se mi líbil už od mala, kdy jsem dělala závodně basketbal, ale nakonec jsem začala tančit a bylo to mé nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělala. Tančím od září 2012, kdy jsem díky kamarádce přišla do Roots company. Tanec miluji a ráda se pořád něco nového učím. Mám ráda všechny street dance styly, ale mými nejoblíbenějšími jsou Hip hop a House.

STYLY: Hip hop, House

Vyučuje: RC – Kids, Junioři